logo-samandehi

تازه ترین مطالب

تاریخ انتشار : 5 خرداد, 1397 - 10:07
کد مطلب: 15947
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی خبر داد؛
اجرای چهار هزار هکتار آبیاری تحت فشار در استان ایلام
معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: یک میلیون هکتار از اراضی کشور در راستای مدر‌ن‌سازی بحث کشت و زرع را در دستور کار قرار داده‌ایم.

به گزارش سیمره خبر ، به نقل ازایلام بیدار،"علی‌مراد اکبری"، معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی در جریان سفر خود به استان ایلام و در نشست ستاد اقتصادی مقاومتی در استان ایلام اظهار داشت: تعامل دستگاه‌های اجرایی برای به سرانجام رساندن طرح‌های اقتصاد مقاومتی ضرورت دارد.

معاون آب و خاک وزارت جهاد کشاورزی گفت: یک میلیون هکتار از اراضی کشور در راستای مدر‌ن‌سازی بحث کشت و زرع را در دستور کار قرار داده‌ایم.

وی ادامه داد: در سال گذشته حدود 300 هزار هکتار پروژه آبیاری تحت فشار را در استان‌های مختلف کشور اجرایی و محقق کرده‌ایم که چهار هزار هکتار ان در استان ایلام بوده است.

این مسؤول با اشاره به ضرورت اجرایی شدن طرح‌های حوزه آبخیزداری اضافه کرد: توجه به طرح‌های اقتصاد مقاومتی در حوزه جهاد کشاورزی باید به صورت جدی پیگیری شود.

نماینده دعالی دولت در استان ایلام نیز در این نشست گفت: دستگاه‌های اجرایی بستر جذب سرمایه گذاری در حوزه کاری خود را فراهم کنند.

قاسم سلیمانی افزود: دستگاه های اجرایی با اجرای طرح‌های تحول آفرین و مولد از ارائه کارهای روزمره در قالب طرح مقاومتی خودداری کنند.

وی با اشاره به ظرفیت‌های استان ایلام در زمینه کشاورزی از جمله باغداری، گیاهان دارویی، ماهی در قفس و ... ادامه داد: دستگاه های متولی برای تحول در بخش‌های مختلف از جمله کشاورزی طرح‌های دقیق و کاربردی داشته باشند.

نظر شما